Produkty

INSTRUKCJA MONTAŻU ROLET KASETOWYCH

a. kaseta

b. prowadnica

c. mechanizm końcowy

d. mechanizm operacyjny

e. łańcuszek kulkowy

f. łącznik łańcuszka / ogranicznik

g. listwa przyszybowa

h. rama okienna

 

krok 1 – przygotowanie powierzchni

Przed montażem należy dokładnie oczyścić i odtłuścić miejsca, w których będą mocowane kaseta i prowadnice (do odtłuszczenia powierzchni można użyć benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik nitro).

krok 2 – mocowanie prowadnic

Usunąć zabezpieczenie z taśmy klejącej i przymocować obie prowadnice na ramie okna w odległości ok.  1 cm od listwy przyszybowej. Sugerujemy w pierwszej kolejności przykleić prowadnicę po stronie klamki okna. Jeśli odległość klamki od listwy przyszybowej jest mniejsza niż 1 cm należy zamocować prowadnicę maksymalnie blisko klamki. Druga prowadnica w takim wypadku powinna być przymocowana proporcjonalnie dalej od listwy przyszybowej, tak aby kaseta z roletą bez przeszkód zmieściła się między zamontowanymi prowadnicami.

krok 3 – mocowanie kasety

Ściągnąć pasek zabezpieczający z taśmy klejącej na kasecie i przykleić kasetę na górnej części ramy okna tak, aby boczna krawędź kasety była w jednej linii z krawędzią prowadnicy. Między prowadnicami a kasetą należy zachować kąt prosty.

krok 4 – umiejscowienie blokady na łańcuszku rolety

Rozwinąć roletę, tak aby belka obciążająca tkaninę znajdowała się na równi z dolną krawędzią prowadnic. Ogranicznik trzeba zapiąć na łańcuszku u góry przy samej kasecie.

 

UWAGA: W filmiku instruktażowym (umieszczonym poniżej) prowadnice rolety są montowane na listwach przyszybowych – co jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku płaskich listew. Jeśli w oknie są półokrągłe listwy przyszybowe, prowadnice należy zamontować poza listwami (na płaskiej powierzchni), co oznacza, że roleta będzie ok. 2 cm szersza.

IFrame

INSTRUKCJA DEMONTAŻU ROLET KASETOWYCH

Nożem do tapet lub innym ostrym narzędziem należy delikatnie nacinać taśmę montażową wzdłuż kasety i prowadnic do całkowitego odcięcia. Usunąć resztki taśmy z okna i rolety. Aby ponownie zamontować roletę należy użyć nowej taśmy montażowej.
E-MAIL

biuro@roletyokienne.pl
agnieszka@roletyokienne.pl
TELEFON

+48 748 513 158
+48 748 533 554
+48 746 622 974
ADRES

toma s.c.
ul. Folwarczna 5
58-100 Świdnica
Copyright © 2019 TOMA S.C.