Produkty

toma, jako firma usługowa, oferuje Państwu kompleksową obsługę związaną z zakupem i montażem oferowanych przez nas produktów. Zakres oferowanych usług obejmuje:

Usługi montażowe okien, drzwi, bram, rolet itp.

Najszerzej rozbudowaną kategorię usług w firmie toma stanowi montaż, demontaż oraz obróbka tynkarska. Obejmuje swym zakresem:

Utylizacja starych okien

Nowość w naszej ofercie stanowi usługa utylizacji okien. Stare okna są odpadem niebezpiecznym i tak powinny być traktowane. My dokonując wymiany okien świadczymy usługę utylizacji tego odpadu (chyba, że w umowie z klientem na wymianę stolarki okiennej zastrzeżemy, że po demontażu klient sam zajmie się starymi oknami).

Ciepły montaż okien

Nowe okna i drzwi skutecznie ochronią Państwa dom przed utratą energii tylko w przypadku ich prawidłowego montażu. W pełni docenić różnicę, jaką niesie za sobą wymiana okien, można dopiero po zastosowaniu tzw. ciepłego montażu. Polega on na osadzeniu okien bezpośrednio w warstwie ocieplenia, dlatego stosowany jest wyłącznie w murze dwu- lub trójwarstwowym. Jego celem jest zminimalizowanie mostków termicznych, czyli miejsc powodujących straty ciepła, a które powstają na styku ościeżnic z murem. Dobra izolacja termiczna połączenia okna ze ścianą to dopiero połowa sukcesu. Konieczna jest też paraizolacja, dlatego też poza tradycyjnie używaną pianką poliuretanową, wykorzystuje się taśmę paroszczelną i paroprzepuszczalną.

Od zewnątrz okno należy zabezpieczyć materiałami paroprzepuszczalnymi. Może to być m.in. folia lub taśma rozprężna o właściwościach paroprzepuszczalnych. Chronią one strefę izolacji przed wpływem opadów atmosferycznych i wody, ale jednocześnie pozwalają na dyfuzję pary wodnej. Środkowa część to pianka poliuretanowa pełniąca funkcję termoizolacji. Od wewnątrz stosuje się z kolei izolację paroszczelną np. folię paroszczelną. Dzięki niej para wodna i wilgoć znajdująca się w domu nie będzie przenikać do warstwy termoizolacji.

Ciepły montaż jest w Polsce stosunkowo nową techniką, dlatego nie wszyscy wykonawcy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby wykonać go w poprawny sposób.

E-MAIL

biuro@roletyokienne.pl
agnieszka@roletyokienne.pl
TELEFON

+48 748 513 158
+48 748 533 554
+48 746 622 974
ADRES

toma s.c.
ul. Folwarczna 5
58-100 Świdnica
Copyright © 2019 TOMA S.C.